قیمت کشمش تیزابی درجه یک امروز

کشمش تیزابی درجه یک

قیمت کشمش تیزابی درجه یک امروز در بازار چقدر است؟ قیمت این کشمش با توجه به نرخ ارز و دلار و بسته بندی . کیفیت ان متغیر میباشد. کشمش تیزابی همانگونه که از نامش اشکار است با محلول تیزاب و روغن کربنات تولید و روانه بازار هدف میشود. بزرگترین تولید کننده این کشمش در ایران شهرستان ملایر در استان همدان میباشد.

قیمت کشمش تیزابی درجه یک امروز

قیمت کشمش تیزابی درجه یک امروز در بازار ارزان تر از سایر کشمش های تولیدی میباشد به دلیل اینکه کشمش تیزابی قابلیت مصرف خوراکی ندارد و اغلب به کشور های اروپایی صادر میشود یا برای تولید عرق ومشتروبات الکلی و یا برای تولید کیک و کلوچه های کشمش البته برای تهیه و تولید کیک و کلوچه های کشمش ای کشمش افتابی نیز استفاده میشود. در ادامه با روند تولید کشمش تیزابی اشنا خواهیم شد.

روند تولید کشمش  ملایر

کشمش تیزابی هر ساله در ماه های شهریور تا مهر ماه تولید میشود و انگور ها پس از چیده شدن در سبد های مخصوص کشمش ریخته میشوند و در محلول روغن کربنات فرو برده میشوند تا سطح اب تمامی قسمت انگور را بپوشاند  و پس از ان انگور ها را بر روی زمین مقابل نور خورشید پهن میکنند تا پس از گذشت 6 الی 7 روز کاملا خشک شوند.

یکی از بزرگترین تولید کنندگان کشمش تیزابی درایران شهرستان ملایر میباشد که این شهر علاو بر اینکه پایتخت مبل و منبت در ایران شناخته میشود به شهر جهانی انگور نیز از ان  نام برده میشود و به ثبت جهانی رسیده است.

از بزرگترین کشور های خریدار کشمش تیزابی نیز در دنیا اگر بخواهیم نام ببریم باید به کشور های روسیه و اکراین و المان و ایتالیا و مصر و عراق و قطر و….. اشاره کرد به طور کلی اگر بخواهیم یکی از کشور های اروپای شرقی را به عنوان مشتری همیشگی کشمش تیزابی ایران نام برد کشور روسیه در این بین رتبه نخست را دارد کلا به طور کلی صادرات مواد غذایی و خشکبار به کشور روسیه از گذشته تا کنون مرسوم بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =